Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Απόλλων Συνοικισμού - Αμπελόκηποι 5-0

Την 3η του σερί νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Απόλλων Συνοικισμού, ο οποίος επιβλήθηκε εύκολα 5-0 των Αμπελοκήπων, που απογοήτευσαν ιδιαίτερα στο β’ βέρος. Αν και το α΄ ημίχρονο «κύλησε» χωρίς γκολ στο γήπεδο Ροδιάς, ο Απόλλων ήταν εκρηκτικός στην επανάληψη σημείωσε το σκορ της ημέρας στον Γ΄ Ομιλο της Β’ Κατηγορίας.

Ο Βλάχος στο 55΄ το 1-0 ύστερα από κόρνερ του Β. Μητρόπουλου, ενώ στο 64΄ ο Χάρης Μαρής διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 73΄ με κεφαλιά ο Κοντίνος (σέντρα Μητρόπουλου) το 3-0, ο Μαρής το 4-0 στο 79΄ και το τελικό 5-0 ο Χρήστος Παλαιολογόπουλος με αφετηρία και πάλι τον Βασίλη Μητρόπουλο.