Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2011

Ο Κατσικογιάννης από την Ήπειρο σφυρίζει την Παναχαϊκή

Ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης του Συνδέσμου Ηπείρου θα σφυρίξει την Κυριακάτικη αναμέτρηση με τον Πλατανιά στην Αγυιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής.

Ο ίδιος διαιτητής έχει σφυρίξει και πάλι αγώνα της Παναχαϊκής σε πρεμιέρα πρωταθλήματος πριν τέσσερα χρόνια, όπως αναφέρει η εφημερίδα "Γνώμη". Και μάλιστα ένα επεισοδιακό παιχνίδι αφού είχε αφήσει από το πρώτο ημίχρονο την Παναχαϊκή με 10 παίκτες!

Είχε σφυρίξει στην πρεμιέρα την περίοδο 2007− 2008 το παιχνίδι με τον Φωστήρα, στις 23 Σεπτεμβρίου 2007 όπου η Παναχαϊκή είχε κερδίσει με 3-1 με ανατροπή αφού
έχανε με 1−0 και έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής του Βετούλα.

Στην επανάληψη με 2 γκολ του Παπαδημητρίου και ένα του Γαβριλόπουλου η πατρινή
ομάδα κέρδισε με 3−1 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Και την επόμενη περίοδο είχε σφυρίξει τηναναμέτρηση Φωστήρας – Παναχαϊκή 0−0 όπου δεν είχε δώσει πέναλτι υπέρ της Παναχαϊκής σε ανατροπή του Τεγούση.