Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

ΕΑΠ ΛΟΥΞ: «Διπλό» στην Κηφισιά

Την αποστολή της εις πέρας έφερε η ΕΑΠ Λουξ για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής. Οι «μελανόλευκοι» απέδρασαν με τη νίκη (3-1 σετ) στο παιχνίδι τους με την Κηφισιά, η οποία πάντως, δυσκόλεψε αρκετά τους παίκτες του Γιώργου Χριστόπουλου.

Με αυτή τη νίκη, οι «μελανόλευκοι» παρέμειναν σε απόσταση αναπνοής από τον Παναθηναϊκό, τον οποίο υποδέχονται την επόμενη Δευτέρα (8/3), ενώ από αύριο ξεκινάει η προετοιμασία τόσο για το ματς με τους «πράσινους», όπου θα κριθεί η πρώτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, όσο και για τον χρονικά πρώτο αγώνα της εβδομάδας, αυτόν με τη Νόλικο την Τετάρτη στο «Δ. Τόφαλος», στη ρεβάνς της ήττας με 3-1 σετ, με έπαθλο την πρόκριση στο φάϊναλ – φορ του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών.

Τα σετ: 15-25 (19’), 25-22 (25’), 27-29 (31’), 22-25 (24').