Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νίκη με αποδοκιμασίες...

Χωρίς να εντυπωσιάσει και πολύ πιο δύσκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-0 ο Ολυμπιακός νίκησε τον Ατρόμητο που δικαιούται να φωνάζει για τη διαιτησία του Γιάχου, για το μη καταλογισμό ενός πέναλτι που έβγαζε μάτια στο 62ο λεπτό σε ανατροπή του Μέλμπεργκ στον Φαβάλι και ενώ το σκορ είχε "κολλήσει" στο 1-0.

Το σκορ άνοιξε ο Ντάρμπισαϊρ στο 18΄, ενώ αυτός που δημιούργησε κλασσική ευκαιρία για να προηγηθεί στο 17', όταν ο Νικοπολίδης εξουδετέρωσε με εντυπωσιακή επέμβαση δυνατό σουτ του Περόνε.

Διπλή ευκαιρία για γκολ έχασαν οι ερυθρόλευκοι στο 39' με τον Λούα Λούα να στέλνει τη μπάλα αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια τον Ζαϊρί να τη στέλνει ψηλά άουτ.

Στα μισά του β' ημιχρόνου ξεκίνησαν οι αποδοκιμασίες για τους παίκτες του Ολυμπιακού από τον κόσμο, ενώ το 2-0 ήρθε μοιραία, στις καθυστερήσεις όταν και ο Μιχαηλίδης είχε βρεθεί στην εστία του Νικοπολίδη για να διεκδικήσει την ισοφάριση, με τον Μήτρογλου στην αντεπίθεση, να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.