Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

EAΠ: Κακή εμφάνιση και ήττα

Την τρίτη της συνεχόμενη ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ η οποία έχασε εκτός έδρας με 3-0 (25-11, 25-16, 25-22) σετ, από τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1 Εθνικής.

Η ομάδα του Γιώργου Χριστόπουλου δεν ξεκίνησε καθόλου καλά, είχε πρόβλημα στην υποδοχή από τα σερβίς του ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να βρεθεί γρήγορα πίσω στο σκορ και να χάσει εύκολα το πρώτο σετ.

Στο δεύτερο σετ η ΕΑΠ μπήκε πιο δυνατά, με βελτιωμένη λίγο την υποδοχή μπόρεσε να κοντράρει τον δικέφαλο αλλά μετά το 11-10, οι γηπεδούχοι με τον Αρμενάκη να πυροβολεί από το σερβίς πήρε διαφορά με 16-10 και στη συνέχεια κατέκτησε εύκολα το σετ.

Στο τρίτο, η ΕΑΠ ξεκίνησε με αλλαγές, ο Μίλεβ μπήκε διαγώνιος αντί του Ασπιώτη και ο Παπαδόπουλος αντί του Σκοπιανού με αποτέλεσμα να είναι πιο φρέσκια και να μπορέσει να προηγηθεί με 13-10 και 17-=15 αλλά μέχρι εκεί., Η ομάδα του Μέλκα πάλι έκανε «ζημία» από το σερβίς με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει σε 17-17 και να πάρει το σετ και μαζί τη νίκη με 3-0.