Πέμπτη 11 Μαρτίου 2010

Απομάκρυνση από τους....''8''

Ο πολλύ κακός αγωνιστικά σήμερα Παναθηναϊκος έκανε την 3η του φετινή ήττα στο Europa League...αλλά αυτή τη φορά η ήττα μπορεί να του στιχοίσει και τη πρόκρηση στους ''8'' του Europa League.Ο Παναθηναϊκος ηττήθηκε με 1-3 από την Σταντάρ,μπροστά σε περίπου 50.000 φίλους του.Ο ανίκανος όπως φάνηκε για την θέση του τερματοφύλακα Μάριο Γκαλίνοβιτς,ο οποίος με δυο προσωπικά του λάθη,δέχτηκε σε διάστημα 8 λεπτών δυο γκολ,δίνοντας έτσι την νίκη στους βέλγους,όπως φάνηκε και από το τελικό αποτέλεσμα.Αν και στην αρχή του β' ημιχρόνου ο Βύντρα έκανε το 1-2,ήρθε στο 74' ο Ντε Καμάργκο και έκανε το 1-3,γκρεμίζοντας έτσι τις όποιες ελπίδες είχε ο ΠΑΟ για ένα θετικό αποτέλεσμα,ενώ ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίχτες,λόγω τραυματισμού του Δάρλα(ο Νίοπλιας είχε πραγματοποιήσει και τις 3 αλλαγές)και της κόκκινης κάρτας που δέχθηκε ο Σιμάο στις καθυστερήσεις.Τώρα οι πράσινοι καλούντε να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκηνίκο στο Βέλγιο,όπου πρέπει να φύγουν νικητές με τρία γκολ διαφορά,πράγμα λίγο δύσκολο....αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί με την στρογγυλή θεά.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Γκαλίνοβιτς, Βύντρα, Καντέ, Σαριέγκι, Δάρλας, Σιμάο, Ζιλμπέρτο, Νίνης (46' Καραγκούνης), Ρουκάβινα (71' Χριστοδουλόπουλος), Λέτο (46' Σαλπιγγίδης), Σισέ

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ: Μπολάτ, Ράμος, Ντεφούρ (λ.τ. 21' Γκονζάλες), Μποκανί, Ντε Καμάργκο, Καμοζάτο, Σαρ, Γιουβάνοβιτς (79' Νταλμά), Γκέρσον, Νίκέις (66' Μανγκάλα), Βίτσελ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κρεγκ Τόμσον (Σκωτία)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βύντρα, Σαριέγκι, Σιμάο, Καραγκούνης - Σαρ, Γκέρσον, Γιοβάνοβιτς, Μπολάτ

ΚΟΚΙΝΝΗ: Σιμάο