Τετάρτη 17 Μαρτίου 2010

Με το ενάμιση πόδι στον τελικό....

Με το ενάμιση πόδι στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος βρίσκεται ο Αρης μετά την νίκη του με 3-1 επι της Καβάλας στο Κλεάνθης Βικελίδης.
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κόκε (σκόραρε 2 φορές) οι Θεσσαλονικείς έβαλαν γερές βάσεις για τον επαναλλειπτικό στο Ανθή Καραγιάννη.
Το σκορ άνοιξε ο Ισπανός στράικερ με πέναλτυ μετά απο χέρι του Ντιέ στο 26'. Οι αργοναύτες ισοφάρισαν λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον συνήθης ύποπτο Ονουάτσι. Στην επανάληψη ο Αρης δεν απηλείθηκε και θα μπορούσε να είχε βάλει περισσότερα γκολ αν δεν είχε απεναντί του τον εκπληκτικό Ιτανζ. Ωστόσο στο 68' ξανά ο Κόκε βρήκε τον τρόπο να νικήσει τον πορτιέρο της Καβάλας. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Χαβίτο με κοντινή κεφαλιά στο 85ο λεπτό.

ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Νασούτι, Γκιάρο, Πρίττας (55' Νάτσο Γκαρσία), Ναφτί, Κάλβο, Μεριέμ (62' Χαβίτο), Κόκε, Κάμπορα (79' Τζόνσον).