Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2010

Δεν έφερε δώρα ο Άγιος Βασίλης!

Χωρίς εκπλήξεις κύλησε η 13η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΑ την οποία παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσω του www.sportfmpatras.gr , καθώς τα φαβορί επικράτησαν των αντιπάλων τους και έτσι δεν υπήρξαν αλλαγές στον βαθμολογικό πίνακα. Η Θύελλα Πατρών επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 2-0 της Αστραπής με δύο τέρματα του Μπάρδη.

Την ίδια στιγμή, ο Ωλενιακός με κορυφαίο Θ. Παπουτσή να επιστρέφει στα γκολ, επικρατούσε 2-1 στα Ζαρουχλεϊκα της Αναγέννησης Πατρών, ενώ και η Ακράτα είχε εύκολο απόγευμα απέναντι στον Ίκαρο Λακκόπετρας (5-1), Νίκη για τον Αίαντα Πιλαβά μέσα στην Οβρυά επί του Φωστήρα, με 2-1 παρότι έχανε με 1-0! Σημαντικό τρίποντο για Ατρόμητο Πατρών επί του Ίκαρου στο Σαραβάλι με 2-1, όπως και για τη Νίκη Προαστείου που γύρισε το ματς απέναντι στην Αναγέννηση/Αίας (2-1).

Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι Ζήρια - Αχαιός Σαραβαλίου με τους γηπεδούχους να χάνουν κλασικές ευκαιρίες ώστε να πάρουν το τρίποντο.