Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2010

Και τώρα... πιάστε την!

Η Θύελλα ήταν η νικήτρια του ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΑ, καθώς επικράτησε 2-0 του Ωλενιακού στο Μαζαράκι και σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας πλέον διαφορά 2 βαθμούς από τον σημερινό αντίπαλό της. Τα νικητήρια τέρματα των «κυανολεύκων», σημείωσαν οι Μπινιέρης (81’) και Πανταζής (92’).

Το Πάτραι συνέτριψε στο «Ντα Λουζ» την Αναγέννηση/Αίας με 5-1, ενώ ακόμα μια εντυπωσιακή νίκη για τον Αίαντα Πιλαβάς που πέρασε νικηφόρα από το Σαραβάλι, επικρατώντας 3-2 του Αχαιού που παραπαίει τις τελευταίες αγωνιστικές, παρότι σήμερα προηγήθηκε 1-0!

Συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στο «Α. Κάνιστρας», ανάμεσα σε Δαβουρλή Κ.’92 και Ατρόμητο Πατρών που έληξε ισόπαλος 2-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά ο Μπουρλάκης με δύο προσωπικά τέρματα έφερε το ματς στα ίσια στην επανάληψη (2-2). Να σημειωθεί ότι ο Νίκος Μπουρλάκης έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Η Νίκη Προαστείου βρέθηκε να χάνει από τον Ίκαρο Πετρωτού στο Προάστειο και κατάφερε τελικά με ανατροπή με νικήσει με 2-1. Εύκολη νίκη για τη Ζήρια 2-0 τον Ίκαρο Λακκόπετρας, ισοπαλία στα Ζαρουχλέϊκα ανάμεσα σε Αναγέννηση Πατρών και Αστραπή (1-1).